MENU

Napsali o nás Napsali o nás

Thomsit – Central Park Praha

Autor: Henkel ČR
Zdroj: Reference Thomsit.cz
Fotografie: Archiv firmy
Kontakt: Henkel ČR, spol. s r.o.

Central Park Praha Exkluzivní bydlení v centru i v zeleni

Na rozhraní Žižkova a Vinohrad, na kopci s krásným výhledem na město a Pražský hrad, v těsném sousedství parku Parukářka se zrodila nová čtvrť – Central Park Praha. U nás v současné době největší rezidenční projekt, který spojuje výhody života ve městě s klidem vlastního parku a pohodlím, byl dokončen v závěru roku 2009. Investorem a developerem projektu je realitní fond CEE Property Development Portfolio B.V. a generálním dodavatelem česká stavební společnost Geosan Group a.s.

Rezidenční projekt naplňuje ideál bydlení ve vlastním domě v zeleni, a přesto v centru velkoměsta. Je spojen s deseti hektary parku Parukářka, a tak poskytuje veškeré zázemí pro klidný život. Navrhli jej architekti z ateliéru A69, kteří vyhráli v mezinárodní soutěži s renomovanými světovými firmami. Na projektu je znát ekologický přístup, ohleduplnost k okolí, vysoká kvalita exteriérů a interiérů. Promyšlená koncepce čtvrti kombinuje bydlení v terasových a věžových domech, umístěných ve svahu a poskládaných kolem nového centrálního parku tak, že tvoří bezpečný areál o rozloze šesti hektarů. Největší důraz se klade na zachování soukromí obyvatel a individualitu každé bytové jednotky.

K dispozici jsou studia od velikosti 40 m² až po pětipokojové byty o 150 m². V nabídce jsou i mezonetové či terasovité viladomy s vlastními vstupy a garážemi. Skutečně exkluzivní variantou jsou rezidence Penthouse, které zabírají celé poslední nebo předposlední patro o výměře 450 m². V domech je i dvacet Junior Penthousů, rezidencí na polovině patra o výměře 170 m² obytné plochy a s 50 m² terasy. Čtrnáct originálně řešených rezidencí má 170 m² obytné plochy, často jsou navržené jako mezonety se střešní terasou až 80 m².

Základní fakta

Objekt:Central Park Praha
Podlahoviny:

Boen Home 3-lamela clicdřeviny: dub, dub kouřový, buk, jasan, merbau

Stavební chemie:penetrace Thomsit R766, lepidlo Thomsit P600, opravná pryskyřice Thomsit R726, stěrka Thomsit DX, vyrovnávací hmota Thomsit RS88
Dodavatel podlahovin a realizace:LUKOR s.r.o.

Ve všech obytných prostorech byly použity výběrové materiály, které jsou patrné na každém kroku: luxusní dešťová sprcha, italská keramika v zenovém stylu i lepené dřevěné parkety v široké škále odstínů a další detaily, které tvoří z interiéru nadčasový, elegantní prostor.

Dřevěné podlahoviny pokryly v Central Parku úctyhodných více než 27 tisíc m² podlahových ploch. Byly vybírány z kolekce HOME společnosti Boen parkett. Dodávala i realizovala je firma Lukor s.r.o., pro kterou je kolekce HOME přímo vyráběna. Při pokládce byla použita stavební chemie Thomsit společnosti Henkel. Otázku, co bylo na této realizaci výjimečné, jsme položili ing. Luboru Šimíčkovi, MBA, majiteli společnosti Lukor: „Za naši společnost mohu říci, že už jen možnost být součástí jednoho z největších bytových projektů, který byl v naší republice realizován, je výjimečná záležitost sama o sobě. O mimořádném rozsahu prací svědčí i fakt, že jsme položili na 27 tisíc m² dvouvrstvých a třívrstvých parket a spotřebovali víc než 30 tun lepidla.“